Uzman Psikolog
Feride LÖK

Uzman Klinik Psikolog Feride Lök, Muğla’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Muğla’da tamamladıktan sonra lisans öğrenimini Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünde şeref öğrencisi olarak bitirerek “Psikolog” ünvanını aldı. Hemen ardından Yakın Doğu Üniversitesi’nde “Klinik Psikoloji” alanında yüksek lisans eğitimine başlayarak “Evlilik Uyumu ve Cinsel Doyum arasındaki ilişki” başlıklı tezi ile “Uzman Klinik Psikolog” ünvanını aldı. Eğitimleri süresince Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi’nde Klinik Psikoloji stajlarını tamamladı.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sonrasında çocuk, ergen, ve yetişkin alanlarında terapiler ve testlerin eğitimlerini tamamlamıştır. 2013’ten bu güne kadar çeşitli kurumlarda Psikolog olarak hizmet vermiştir. Deneyimleri arasında kreş, kolej, ve psikoterapi merkezleri vardır. kreş ve kolejlerde aile ve çocuk/ergen psikolojisi değerlendirmelerinin gerçekleşmesinden sorumnlu olarak çalışığ psikoterapi süreçlerini yürütmüştür. İzmir’de bulunan Psikoakademi Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Erasmus Ruh Sağlığı Atölyesi’nde çocuk, ergen ve yetişkin alanında binlerce danışanının terapi sürecini yürütmüştür. 2020 yılında ise Muğla Psikoloji’yi kurmuştur. Meslek hayatına Muğla Psikoloji’de devam etmektedir.

Çalışma alanları arasınd; çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapileri, çocuk, ergen ve yetişkin psikolojik testleri ve değerlendirmeleri yer almaktadır. Bireysel terapiler ve aile terapileri yapmaktadır. Çift ve evlilik terapisi çalışmaktadır. Kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedir.

Pozitif Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Psikanalitik Psikoterapi, Cinsel Terapi, Destekleyici Terapi, Grup Terapisi, EMDR, Oyun, Masal ve Kum terapisi gibi bilimsel ekolleri kullanmaktadır. Uzman Klinik Psikolog Feride Lök Türk Psikologlar Derneği üyesidir.