Bireysel Terapi

Bireysel danışmanlık, psikolojik sorunların ve rahatsızlıkların doğasını anlamanızı, bu sorunlarla başa çıkabilmenizi ve daha iyi bir ruh haline kavuşmanızı sağlar.

İnsanoğlu bağlanma ihtiyacından ve sosyal bir varlık olmasından dolayı hayatının her alanında ona eşlik edecek birine ihtiyaç duymuştur. Ona daha anne karnında plasentası, dünyaya geldiğinde anne ve babası, sonra arkadaşları ve eşi eşlik etmiştir.

Bireysel danışmanlık ise kişinin kendi iç dünyasına yaptığı bir keşif yolculuğudur. Bu yolculukta da ona eşlik eden bir uzmana duyulan ihtiyaç çok anlaşılabilir bir ihtiyaçtır. Hayat basamaklarını çıkarken işler yolunda gitmemiş, bastırılmış duygular, kanayan yaralar, kapanmamış hesaplar olabilir. Kişi kendini yalnız, çaresiz, yetersiz, beceriksiz, değersiz, sevilmeyen, mutsuz, utangaç, öfkeli, suçlu, günahkâr hissedebilir. Bazen yasıyla, kaybıyla mücadele edemez bazen yeni bir karar alırken sancılanır. Bazen neyin doğru olduğunu ya da nasıl olması gerektiğini bilir, ancak uygulayamaz…Peki, o anlarda neler oluyordur?

Gündelik sorunlardan ciddi psikolojik rahatsızlıklara hayatın her alanında ihtiyaç duyduğumuz çok özel ve gizli bir süreç olan psikolojik danışmanlık; sosyal sorunlar, çocuk ve aile sorunları, evlilik-ilişki ve cinsel sorunlar, fobiler, kaygı bozuklukları, stres, travmalar gibi birçok konuyu çalışabilmeyi sağlar.

Kategoriler: Hizmetlerimiz

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir